Mentorings

Mentorings ir iespēja jauniešiem, kas palīdzēs sasniegt mērķus, iegūt jaunu, pozitīvāku skatu uz sevi un dažādām dzīves situācijām. 

Mentors – tā ir atbalsta persona, kura sniegs atbalstu jaunietim dažādos veidos, tai skaitā palīdzēs:

  • mainīt domāšanu,
  • izvirzīt un sasniegt mērķus,
  • uzlabot sekmes,
  • atrast laiku hobijiem,
  • atbrīvoties no atkarībām, nevēlamām attiecībām,
  • uzlabot savu mentālo un fizisko veselību.

JAUNIEŠI MENTORA KONSULTĀCIJĀM VAR PIETEIKTIES  ŠEIT.

KAS IR MENTORINGS UN KĀ TAS NOTIEK VAR UZZINĀT ŠAJĀ  VIDEO un ŠAJĀ RAKSTĀ


Mūsu mentori

Iveta Žugre

mob. +371 29468386
e-pasts: iveta.zugre@gmail.com

Mentors jauniešiem, kuri vēlas uzrakstīt savu projektu vai īstenot kādu iniatīvu.

“Ikdienā radu un vadu notikumus jauniešiem. Man patīk darīt lietas ar pievienoto vērtību, tā lai ir rezultāts, jaunas prasmes, zināšanas un acis mirdz. Sirdij tuvas ir latviskās vērtības un tradīcijas. Nemitīgi izaicinu sevi ar jaunu zināšanu un metožu apgūšanu. Brīvo laiku pavadu ar ģimeni: braucam ar velo, slēpojam, darbojamies dārzā vai spēlējam galda spēles. Uzskatu, ka “mācīties darot” ir labākais veids kā apgūt dzīvei noderīgas prasmes un zināšanas. Dzīves moto: Ja ir dota vēlēšanās, tad būs dota arī iespēja to piepildīt.”

Ligita Millere

mob. +371 27841473
e-pasts: ligita.millere@inbox.lv

Mentors jauniešiem, kuri nezin kādu profesiju izvēlēties, kā izvirzīt un sasniegt mērķus, kā plānot savu laiku.

“Mana ikdienas dzīve paiet starp jauniešiem. Ja nezini, kā strukturēt savu prātu un tikt galā ar savām emocijām virzībā uz savu mērķi, tad padod ziņu- esmu īstais padomdevējs. Iestājos par inovatīvām lietām. Uzskatu, ka radošums, bagāta iztēle un prasmes nemitīgi dzīvot atklājumos, palīdz izprast līdzcilvēkus un darīt fantstiskas lietas, kas rada prieku un dod enerģiju sev un citiem. Man patīk būt nepamanāmai, bet, ja ir kaut kas darāms, tad tikai pasakiet- tūlīt būšu klāt, ar prieku dalīšos pieredzē un palīdzēšu orientēties darāmajā. Brīvo laiku pavadu ceļojot, staigājot, vizinoties ar velo. Jo neierastāk, jo labāk! Vienmēr dzīvoju ar sajūtu, ka viss ir iespējams! Mans dzīves moto: “Mazs cinītis? Jā, tik tiešām gāž lielu vezumu! “

Sigita Batraga

mob. +371 26311971
e-pasts: sbatraga@gmail.com

Mentors jauniešiem visās jomās, palīdzēs mainīt domāšanu, noteikt sasniedzamos mērķus un virzīties uz tiem, atbrīvoties no atkarībām, nevēlamām attiecībām, uzlabot savu mentālo un fizisko veselību.

“Mani sauc Sigita Batraga, šobrīd dzīvoju Rīgā, bet bērnību pavadīju Vidzemes augstienē – Ērgļos. Esmu mamma divām brīnišķīgām meitām. Un jau 13 gadus esmu privātās pirmsskolas “Rotaļkāre” īpašniece / vadītāja. Papildus esmu Baltic Coaching Centre (BCC) sertificēts koučs; Adventure Therapy Latvia sertificēts Piedzīvojumu terapijas praktiķis; mg.psych. Sanitas Strodas MAK kāršu metožu programmas sertificēta terapeitiskā procesa vadītāja. Uzsākts veiksmīgs un jaudīgs jauniešu mentora darbības ceļš jauniešu organizācijā “ Talantu kalve” . Tikpat aktīvās darbošanās izglītības lauciņā apgūti daudzi kursi par bērnu un jauniešu psiholoģiskajiem aspektiem uzvedībā. Prakse gūta kā nometņu pedagogam, neformālās izglītības projektu aktivitāšu vadītājai un citu dažādu virzienu izglītojošu un izklaidējošu pasākumu metodikas izstrādātājam. Ņemta dalība lielizmēra pieaugušo pasākumu vadībā un pārraudzībā – ievērojamākā – brīvprātīgo darbinieku koordinēšana un vadība starptautiskā āra bērnudārzu konferencē Berģos 2022.gada rudenī.

Mana aizrautība ir kustība dabā – pārgājieni , gatavošana uz ugunskura, nakšņošana mežā ar pievienoto vērtību, slackline prasmes, iedziļinoties procesa būtībā un viss, kas saistīts ar zemajām un augstajām virvēm.

Manā spilgtākajā pieredzē ir vairāki simti kilometru ar kājām divas un vairāk nedēļas no vietas – Spānijā un Portugālē, veicot Santiago de Compostella ceļus, vairākkārtēja Itālijas kalnu virsotņu sasniegšana virs 2000 m , piedalīšanās skriešanas maratonā “ Riga run” un nakšņošana mežā ziemā -19 grādos, roupjumping no 10m

Iedvesmoju arī citus interesantām āra aktivitātēm instagramma vietnē savā profilā outdoor_stories_in_latvia

Visu savu apzināto mūžu esmu dejoju tautiskās dejas, piedalījusies Dziesmu un deju svētkos.

No sevis kā mentora varu sniegt savu zināšanu , talantu un prasmju resursus citiem :

• kā sevi pilnveidot un uzsākt pašizaugsmes ceļu

• palīdzēt sastrukturēt ikdienu un menedžēt laiku

• būt līdzās kā atbalsta persona, ceļā uz mērķi, salikt plānu no paša reālām iespējām

• dot iedrošinājumu un praktiskus ieteikumus , vajadzībai – veiksmīgi uzstāties publiski, uzrakstīt motivācijas vēstuli un cita veida tekstu satura veidošanai.

• izvest procesu ar terapeitisku efektu un rast praktiskus risinājumus psiholoģisku problēmu vai/un izaicinājumu gadījumos.

• ierādīt visu par aktīvo dzīvesveidu, ejot dabā, guļot, ēdot un baudot pārgājienu procesu, tai skaitā, izvēloties pareizo ekipējumu

• dod pieredzējušu cilvēku kontaktus sadarbībām dažādās nozarēs, tai skaitā, darbs vasarā un ēnu dienu varianti.

Manas mentoringa norises metodes ir:

• koučinga zināšanu un komplekso paņēmienu izmantošana, lai maksimāli jaunietis pats apzinās sevi un sev līdzās esošos resursus.

• MAK kāršu metode,

• Pārgājieni ar pievienoto vērtību *Nesavtīga “psiholoģiskā pleca sajūtas” nodrošināšana – komunikācijas uzturēšana ar mentorējamo kā atbalsta persona mērķu sasniegšanas motivācijas nepārtrauktībai.

Es dzīvē vados pēc sava iekšējā kompasa, kas noregulēts un stiprināts ar visu, ko esmu ļāvusi sev piedzīvot! Un tas ir daudz! Es sev uzticos un līdz ar šo stingro pašapziņas pārliecību, arī citiem sev apkārt, radu drošu vidi . Es ticu , ka no jebkuras situācijas ir vismaz 2 izejas un trešā kā rezerves!

Mana galvenā vērtība ir mīlestība, kas ietver sevī ģimeni, dabu, cilvēci, dzīvniekus un protams sevi! Citos cilvēkos novērtēju atklātību, lojalitāti un augstu spriestspēju veiksmīgām diskusijām. Pieredze rāda, ka iedzimta un dzīves laikā izveidota inteliģence bieži ir svarīgāka nekā akadēmisko zināšanu kopums.

Ieteikums visiem iz pašas pieredzes : vienmēr nomērķē savu panākumu bultu mazliet augstāk nekā tu domā, ka vari un vajag, tici man, trāpīsi tieši tur, kur jātrāpa!”

Keita Lamberte

“Mani sauc Keita Lamberte. Es nodarbojos ar gleznošanu, klavierspēli. Esmu pabeigusi programmēšanas kursus, aktīvi piedalos jauniešu pasākumos un reizēm pati organizēju.

Varu palīdzēt jauniešiem atrast hobijus, izaicināt sevi uz ko jaunu un interesantu. Brīvo laiku pavadu mācoties ko jaunu, gan neformālajās mācībās, gan universitāšu piedāvātajās programmās skolēniem.

Mans dzīves moto ir “ mūžu dzīvo, mūžu mācies””

Anastasija Medovikova

mob. +371 20424038
e-pasts: anmedovikova@gmail.com

Esmu 1.kursa studente, bet brīvajā laikā nodarbojos ar sociālo mediju satura veidošanu, dvēseles izzināšanu un pašizaugsmi. Esmu savas grāmatas “Es gribu būt laimīga!” autore. Manas stiprās puses, kur varu kļūt arī par jauniešu atbalstu, ir šādās jomās: 

*sociālie tīkli un digitālā vide 

*sevis meklējumi 

 *vērtību apzināšanās 

 *kā kļūt par savas realitātes autoru.

Labprāt kļūtu par Tavu mentoru pat, ja arī Tavs mērķis ir ārpus šis kategorijas, bet Tu uzskati, ka varu Tev būt noderīgs atbalsts Tavā ceļā.

Mans dzīves moto: “Mēs esam savas realiztātes radītāji!”

Zane Kalniņa

Arhitekte, studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā, beigusi Arhitektūras un pilsētu plānošanas fakultāti RTU.

Mentore jauniešiem, kuri meklē iespējas apceļot pasauli, vēlas atrast darbu Latvijā vai ārzemēs, kuri vēlas piedzīvot izaicinājumus, bet baidās riskēt un nezin ar ko iesākt.