Par mums

Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “TALANTU KALVE” dibināta 2020.gada martā ar mērķi veicināt jauniešu iniciatīvas un līdzdalību sabiedriskajā dzīvē, izmantojot neformālās izglītības metodes, piedzīvojumu izglītību, āra dzīves apmācību, profesionālo prasmju pilnveidi un mentoringu. Biedrības statūti un iestāšanās kārtība:  https://ieej.lv/statuti_talantu_kalve

Mūsu darbības pamatos ir ideja, ka ikviens ir apveltīts ar savu īpašo talantu, kas jāatklāj un jāattīsta.

Mūsu misija: izaugsme caur prasmju un zināšanu attīstību, radot iespējas un piedzīvojumus bērniem un jauniešiem.

Vīzija: mūsos katrā talants mīt, galvenais to saskatīt!


Kas ir Ogres jauniešu iniciatīvas biedrība “Talantu kalve”? VIDEO

Jauniešu līderu domas par darbību un ieguvumiem jauniešu organizācijā: VIDEO 

Mūsu vērtības

ZINĀŠANAS UN PIEREDZE

Kā lielākā dzīves bagātība un pašizaugsmes galvenais motivators. To nevar atņemt, tas sniedz neizsmeļamas iespējas un palīdz dzīvot labāk.

VESELĪGS UN DABAI DRAUDZĪGS DZĪVESVEIDS

Lēns un apzināts dzīvesveids, kustības un būšana Dabā ar izpratni- neizsīkstošs resurss dzīves kvalitātes noteikšanai.

INICIATĪVA

Kā iedvesmas dzirkstele sasniegumiem. Degsme darīt!

ATTĪSTĪBA

Kā mērķtiecīga kustība virzībā uz ideālo “ES”.

RADOŠUMS

Kā iztēles un gribas neierobežots resurss dzīves mainīgajās situācijās.

PRASMĪGA SADARBĪBA UN KOMUNIKĀCIJA

Prasmes sadzirdēt, saredzēt, sajust, pielāgoties un sadarboties – panākumu atslēga virzībā uz mērķi!

Mēs piedāvājam

  • Neformālās izglītības apmācības jauniešiem
  • Dažādas izaugsmes programmas Pumpurs projektu, valsts programmu u.c.ietvaros
  • Fiziskās, emocionālās un mentālās veselības uzlabošanu caur piedzīvojumiem, aktivitātēm dabā, apmācībām
  • Mentoringu jauniešiem kā atbalsta instrumentu ideju īstenošanai
  • Komandu veidošanas un saliedēšanās aktivitātes: pārgājienu programmas, komunikāciju un sadarbību veicinošus treniņus u.c. pasākumus klasēm, dažādām interešu grupām
  • Piedzīvojumu nometnes bērniem un jauniešiem
  • Atbalstu jauniešu iniciatīvām un līdzdalībai
  • Individuālās karjeras, mentors un kouča konsultācijas.

Komanda

Iveta Žugre

valdes priekšsēdētāja

mob. +371 29468386
e-pasts: iveta.zugre@gmail.com

Projektu un programmu vadītāja, jauniešu mentors, nometņu programmu un projektu ideju ģenerators.

“Ikdienā radu un vadu notikumus jauniešiem. Man patīk darīt lietas ar pievienoto vērtību, tā lai ir rezultāts, jaunas prasmes, zināšanas un acis mirdz. Sirdij tuvas ir latviskās vērtības un tradīcijas. Nemitīgi izaicinu sevi ar jaunu zināšanu un metožu apgūšanu. Brīvo laiku pavadu ar ģimeni: braucam ar velo, slēpojam, darbojamies dārzā vai spēlējam galda spēles. Uzskatu, ka “mācīties darot” ir labākais veids kā apgūt dzīvei noderīgas prasmes un zināšanas.

Dzīves moto: Ja ir dota vēlēšanās, tad būs dota arī iespēja to piepildīt.”

Ligita Millere

valdes locekle

mob. +371 27841473
e-pasts: ligita.millere@inbox.lv

Programmu vadītāja, jauniešu pašizaugsmes un mērķu plānošanas trenere, karjeras konsultante, jauniešu mentors.

“Mana ikdienas dzīve paiet starp jauniešiem. Ja nezini, kā strukturēt savu prātu un tikt galā ar savām emocijām virzībā uz savu mērķi, tad padod ziņu- esmu īstais padomdevējs. Iestājos par inovatīvām lietām. Uzskatu, ka radošums, bagāta iztēle un prasmes nemitīgi dzīvot atklājumos, palīdz izprast līdzcilvēkus un darīt fantstiskas lietas, kas rada prieku un dod enerģiju sev un citiem. Man patīk būt nepamanāmai, bet, ja ir kaut kas darāms, tad tikai pasakiet- tūlīt būšu klāt, ar prieku dalīšos pieredzē un palīdzēšu orientēties darāmajā. Brīvo laiku pavadu ceļojot, staigājot, vizinoties ar velo. Jo neierastāk, jo labāk! Vienmēr dzīvoju ar sajūtu, ka viss ir iespējams!

Mans dzīves moto: “Mazs cinītis? Jā, tik tiešām gāž lielu vezumu! “

Amanta Anna Mezīte

valdes locekle

mob. +371 2 7045611
e-pasts: amantaanna2005@gmail.com

Amanta Anna Mezīte ir mūsu organizācijas aktīvākā jauniešu līdere, ideju ģeneratore, brīvprātīgā darba darītāja, nometņu audzinātāja, aktivitāšu vadītāja. Enerģiska, apņēmīga un gudra.

“Ikdienā mans galvenais uzdevums ir būt kārtīgai skolniecei. Manas ikdienas gaitas košākas padara mīlestība pret tautas dejām, ar kurām aktīvi nodarbinu sevi gan darba dienās, gan brīvajā laikā.

Talantu Kalve manā dzīvē ir “iespēja”, kas līdz šim mani virzījusi iesaistīties, interesēties un darīt pašai. Ar biedrības atbalstu esmu uzzinājusi par mentoringu, pati bijusi mentorējamā un atbalstu izmantojusi, lai attīstītu savu aktīvistes garu un iesaistītos projektu rakstīšanā un īstenošanā.”

Esmu izpalīdzīga roka Talantu Kalves rīkotajos pasākumos, iesaistos pasākumu plānošanas sapulcēs un, kad iespējams, dalos ar savu pieredzi.

Izbaudu sarunas par pārpasaulīgām tēmām un tā kā esmu brīvi domājoša, man padodas iepazīt un saprast jaunus cilvēkus.

Dzīves moto : kas ilgi nāk, tas labi nāk.”

Sigita Batraga

programmu vadītāja

mob. +371 26311971
e-pasts: sbatraga@gmail.com

Programmu vadītāja, koučs, jauniešu mentors, nometnes pedagogs. Privātās pirmsskolas “Rotaļkāre” vadītāja, personības izaugsmes projekta “Prāta Jūdzes ” radītāja un rakstu autore

“Ja dzīvesprieks, iedvesma un aizrautība būtu jānosauc vienā vārdā, tad tas būtu mans vārds! Vienlīdz labi jūtos un izskatos gan kalnu zābakos Alpu trekingos, gan pastalās uz skatuves dēļiem, gan augstpapēžu kurpēs glītā kleitiņā, gan skriešanas botiņās parka celiņos! Brīvo laiku pavadu ceļojot, dejojot tautiskās dejas, esmu dabas draugs un āra dzīves satura veidotāja Instagramm kontam outdoor_stories_in_latvia. Gūstu gandarījumu radot, aizraujot citus, daloties ar savu enerģiju, sadarbojoties, apzināti uzburot atmosfēru, caur pieņemošu komunikāciju un drauga pleca efektu. Bērni un jaunieši ir mans prieka, pieredzes un pašizaugsmes avots. Pieredze rāda- šādi darbojoties, enerģijas apmaiņas rezultātā, pats Visums smaida!

Dzīves moto: Skaisti dzīvot neaizliegsi jeb mērķē debesīs, trāpīsi ērglim!”

Gustavs Zariņš

Mājaslapas un sociālo tīklu administrators, nometņu pedagogu asistents.

“Katra mana diena ir pilna aktivitāšu un notikumu. Ikdienā nodarbojos ar mūziku un dejošanu: mūzikas skolā apgūstu saksofona un klavieru spēli, dejoju laikmetīgās dejas. Svarīgas un nozīmīgas man arī mācības skolā. Vēl aktīvi iesaistos Talantu kalves pasākumos un to rīkošanā. Brīvajā laikā pavadu laiku dabā ar draugiem un ģimeni. Daudzi brīnās, kā es visu varu paspēt, taču, ja ir gribasspēks, tad var sasniegt daudz mērķu.

Dzīves moto: mūžu dzīvo, mūžu mācies!”

Jānis Žugris

Jānis ir mūsu organizācijas viens no aktīvajiem jauniešiem, ļoti atbildīgs, akurāts un tai pat laikā – jautrs un humoristisks. Viņš palīdz projekta vadītājam sagatavot atskaites un nometnes vadītājiem-vadīt nometnes. Veido vides orientēšanās spēles “Misija pilsētā”; katru gadu ar draugiem organizē “Krasta laukuma festivālu”.

“Es mācos Ogres Valsts ģimnāzijas 11. klasē. Ārpus skolas nodarbojos ar orientēšanos, tautas dejām un dziedu korī, kā arī apmeklēju Talantu Kalves organizētās aktivitātes. Brīvajā laikā pavadu laiku ar draugiem, ģimeni un daru to, kas patīk, piemēram, braucu ar velo, rolleri vai skatos seriālus.

Dzīves moto: mēģināts nav zaudēts.” 

Elīza Muzika

Elīza Muzika ir mūsu organizācijas viena no aktīvajām jaunietēm. Biedrības sociālajos tīklos publicētie vizuālie materiāli parasti ir Elīzas veidoti, viņa ir arī aktīva ideju radītāja un aktivitāšu vadītāja.

“Brīžos, kad neesmu skolā vai nemācos, es apmeklēju tautas deju, jauktā kora un ansambļa mēģinājumus. Talantu Kalvē es papildinu ar savu grafiskā dizaina redzējumu, ko esmu nostiprinājusi mākslas skolā. Biedrība man ir devusi iedvesmu veidot savu neformālo jauniešu grupējumu Jumpravā un iekārtot tur jauniešu telpu. Brīvdienas parasti paiet vai nu koncertējot, vai nu organizējot pasākumus, kā arī aktīvi atpūšoties dabas klēpī – katru mēnesi ar ģimeni braucam uz skaistākajiem Latvijas nostūriem, kuros tiek organizēti taku skrējiena “Stirnu buks” posmi.

Dzīves moto: jo vairāk dari, jo vairāk var izdarīt.”

Brīvprātīgie palīgi

Santa Krasovska, Renāte Kalniņa, Marta Morozova – nometņu pedagoga asistenti

Alise Vjakse – lietvede

Sazinies ar mums


Sadarbības partneri un draugi

Statistika

Realizētie projekti
0
Sadarbības partneri
0
Dalībnieku skaits projektos
0
Biedru skaits
0