Laika posmā no 2023.gada 31.jūlija līdz 2023.gada 3.augustam 3 Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības “Talantu kalve” aktīvie jaunieši Jānis, Gustavs un Ralfs īstenos trīs neformālās izglītības aktivitātes bērniem vecuma grupā no 10-13 gadiem. Šo ieceri jaunieši ir izveidojuši balstoties uz savu pieredzi un piedzīvoto līdzīgās aktivitātēs, kurās paši senāk ir piedalījušies un kuras šķiet interesantas, aizraujošas un noderīgas. 

Projekta mērķis ir mudināt bērnus vecumā no 10 gadiem lietderīgi pavadīt laiku brīvā dabā, veicināt bērnu savstarpējo sadarbību un komunikāciju, kā arī sniegt iespēju apgūt jaunas prasmes.

Paredzētas šādas aktivitātes:

  • 31.07.2023. sadarbību un komunikāciju veicinošs treniņš “Misija Ogrē”. Tā būs interaktīva orientēšanās spēle pilsētvidē, kuras laikā dalībniekiem, darbojoties mazās grupiņās, būs jāizpilda dažādi izaicinoši komandu uzdevumi, jāapmaklē kontrolpunkti un jāatbild uz jautājumiem par kādu vietu vai konkrētu tēmu. Spēles laikā dalībnieki trenēs komunikācijas un savstrapējās sadarbības prasmes. Pirmās trīs rezultatīvākās komandas iegūs gardas balvas.
  • 01.08.2023. kokapstrādes darbnīca “Domā un dari zaļi”. Tā būs meistarklase, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus darba rīkus un apgūt kokapstrādes prasmes – no vecām koka paletēm radīt jaunus priekšmetus. Iesākumā dalībnieki atnaglos paletes, tad noslīpēs un sazāģēs dēlīšus un pēc dotās skices gatavos jaunus priekšmetus. Nodarbības ietvaros dalībnieki praktiski darbosies, iegūs jaunas zināšanas, prasmes un kopīgi lietderīgi pavadīs laiku ar vienaudžiem.
  • 03.08.2023. neformālās izglītības aktivitāšu pēcpusdiena “Ledlauzis”. Paredzētas dalībnieku saliedēšanās aktivitātes ar dažādiem aizraujošiem komandu uzdevumiem, kas padarīs kopā būšanu par neaizmirstamu piedzīvojumu. Tie būs dalībnieku vecumam piemēroti komandu uzdevumi tā, lai ikviens dalībnieks var izjust komandas gara nozīmi un uzlabot sadarbības spējas. Šīs aktivitātes veicinās dalībnieku sadraudzēšanos, pozitīvu komunikāciju, iekļaušanos un iesaistīšanos kopēju mērķu sasniegšanā, attīstīs personīgo izaugsmi grupā. Kopumā veidos pozitīvas emocijas. 

Lai pieteiktos aktivitātēm raksti SMS uz tel.nr.29468386 vai aizpildi anketu: https://ej.uz/r5vq

Projekts “Nepamēģināsi- nezināsi!” tiek īstenots Ogres novada pašvaldības Ogres novada Izglītības pārvaldes organizētā projektu konkursa “Jauniešu [ie]spēja” 2023.gada apstiprinātā budžeta ietvaros.