Jaunieši izzinās kā var ietekmēt, veidot un uzlabot savu vidi, kur dzīvo

Laika posmā no 2024. gada marta līdz novembrim Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības “Talantu kalve” jauniešu līderi īsteno projektu “Jaunieši – pilsētas dizaineri”.

Aicinām jauniešus vecumā no 13-18 gadiem, pievienoties izzinošām un neaizmirstamām projekta aktivitātēm, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/pieteikties_pilsētas_dizaineriem.

Projekta laikā jaunieši kļūs par pilsētas “dizaineriem”, jo projekts mērķis ir ar dažādām praktiskām, radošām un izzinošām nodarbēm, paaugstināt zināšanas un informētību par iespējām kā ikviens var ietekmēt, veidot un uzlabot savu vidi, kur dzīvo.

8 mēnešu garumā jauniešiem būs iespēja piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs:

✔️izpētīt savu apkaimi orientēšanās spēlē un pārgājienā, lai labāk iepazītu savu pilsētu un nonāktu pie konkrētām idejām, kur nepieciešami uzlabojumi;

✔️tikties ar domes pārstāvjiem, lai uzzinātu kā notiek pilsētas apbūves plānošana, kas tieši jādara, ja iedzīvotājs vēlas izteikt ierosinājumu pilsētas uzlabošanai un kā notiek ieceres īstenošana no idejas līdz īstam objektam;

✔️apgūt 3D modelēšanas un printēšanas pamatus (pēc izvēles), lai vēlāk to izmantotu pilsētas maketa izveidē;

✔️izveidot pilsētas maketu no “putna lidojuma” skatu punkta. Tas būs radošs process, sākot no skiču zīmēšanas un noslēdzot ar pilsētas atveidi materiālā, uzsvērtot vietas, kur nepieciešami uzlabojumi;

✔️prezentēt izveidoto modeli pašvaldības pārstāvjiem un citiem interesentiem, lai iepazīstinātu ar savu redzējumu attiecībā uz pilsētas attīstību un piedalītos diskusijās par tās īstenošanas iespējām.

Noslēdzot projektu, jaunieši izstrādās priekšlikumus pašvaldībai par uzlabojumu veikšanu.

Rezultāts: uzlabotas jauniešu zināšanas par iespējām veidot un uzlabot savu vidi, kur dzīvo, kā arī iegūta pilsoniskās aktivitātes pieredze.

Programma: https://ej.uz/programma_pilsētas_dizaineri.

Ieskaties jauniešu veidotā video un iedvesmojies: https://ej.uz/Video_pilsetas_dizaineri.
Tālrunis informācijai: 29468386 vai e-pasts: talantu.kalve@gmail.com

Aktivitātes finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.

#ErasmusPlusLV #bagātinipieredzidomāplašāk #Erasmusiespējasjauniešiem #projektijauniešiem #erasmus #jspa