Aizvadīta viena jaudīga nedēļa šīs vasaras karstākajā laikā uzreiz pēc Jāņiem “Dabas detektīvs! Kārtējo reizi pierādījās, ka nav šķēršļu, lai mācītos, lai palīdzētu, lai apgūtu jaunas prasmes un dabā pavadītu laiku. Satikties un iepazīties ar draugiem – tas ir tik jauki!

Nedēļa pagāja kā viens mirklis, kurā piedzīvots tik daudz: lācim pazudusī ievārījuma recepte- gan nozagta, gan atrasta un tas viss pateicoties mazajiem detektīviem. Meklējot sakarības un sakritības, veicot dažādus uzdevumus,  tika meklēts un jā, kas meklē, tas- atrod!

Jau pirmajā dienā jaucām, izsmaržojām un izgaršojām “Manas garšas “ piedāvātās garšvielas. Sajūsma, ka vari pats izbaudīt kā būt meistaram, tas ir neaprakstāmi.

Nākošajā dienā domas virzījām labiem darbiem – prasmes izpētīt koku un no tā pagatavot puķu podiņus. Un vai tad atstāt to tukšu, protams, nē – stādam puķes, lai aug, lai zied, lai prieks!

Trešās dienas notikumi maģiskajā kalnā – būvēt ugunskurus, meklēt lietas, būt kā alpīnistam un saprast kā rīkoties ekstremālās situācijās – šīs zināšanas mums noderēs!

Kas ir skali un ko ar tiem darīt, to visu mēs iepazinām ceturtdienas meistardarbnīcā, kurā pagatavojām – groziņus. Tikmēr citi pētīja kukaiņus upē un piekratsē, cik tas aizraujoši un cik daudz jaunu faktu par tiem! Izrādās ērce bez ēšanas var nodzīvot desmit gadus……..

Piektā diena dod mums iespējas izbaudīt, kā  būt izveicīgam, žonglējot ar bumbiņām. Tas izskatās skaisti, bet, jā – šajā spēlītē slēpjas tik daudz prasmju – koncentrēšanās, pacietība, prasmes iepazīt sevi!  Iespēja izmēģināt un pēc tam redzēt, kā to visu profesionāli dara – žonglējot ar uguni – tāds kārtīgs uguns šovs. Wooow!

Izbaudījām būt dīvānu ekspertiem un noskatījāmies nometnieku “Degpunkts”, kurā atklājās visi nedēļas notikumi. Jā, ieradās arī lācis un mazie detektīvi varēja izstāstīt lācim nozagtās ievārījuma receptes sastāvdaļas, atdot recepšu grāmatu, kas rūpīgi un saudzīgi glabāta visu nedēļu. Pateicībā, katrs dabas detektīvs saņēma dāvaniņu – garšīgu, saldu un ar savu stāstu, kas ziemas vakaros smaržos pēc vasaras un atmiņām par saulainām nometnes dienām.

Prieks par brīnišķīgi pavadīto nedēļu un laimīgiem bērniem –laime vairo laimi, arī mums organizatoriem un visiem palīgiem.

Uz tikšanos augustā nākamājā šīs vasaras “Dabas detektīvā”!