Pulcējot 30 mazos detektīvus, tostarp 16 bērnus no Ukrainas ģimenēm, kur jaunākajam no tiem 5,5 gadi, aizvadīta vēl viena šīs vasaras nometne “DABAS DETEKTĪVS II”.

? Kā mums gāja? Pāris vārdos: daudz emociju, aizkustinājuma brīžu, prieka, pārsteigumu un pāri visam savstarpējā sadraudzēšanās un vienotība. Jā, arī mums jauni izaicinājumi: aktivitāšu vadīšana/dublēšana divās valodās, jo pirmo reizi mūsu nometnē uzņēmām citā valodā runājošus dalībniekus, turklāt daudzi no tiem bija 6-gadnieki. Milzīgs prieks par šiem bērniem, tik ņipriem, zinātkāriem un ieinteresētiem it visos notikumos un piedzīvojumos, bet dziļi sirdī un domās par savu mīļo tēvzemi, kas atspoguļojās radošo darbiņu krāsās, zili zeltenajos toņos.??

?Nometnes laikā nometnieki kļuva par dabas detektīviem, kuri piedalījās aktīvās, radošās un izzinošās darbnīcās un noskaidroja kādus noslēpumus un dārgumus slēpj Latvijas daba:

?ar īstiem instrumentiem no sadzīvē “nederīga” kokmateriāla darināja glītus solus;

?pētīja, kas bez zivīm un vardēm vēl dzīvo Ogres upē;

?kopā ar jaunsardzi mācījās ugunskura veidus un alpīnisma principus, trenēja novērošanas spējas slēpņotavā;

?ar “Zaļās klases” gidu devās pārgājienā “Rīgas meži” teritorijas briežu dārzā, mācījās atšķirt kokus un dzīvnieku pēdas;

?izzināja Latvju spēka zīmju noslēpumus un zīmēja ar hennu;

?noskaidroja, cik daudz un dažādi ir graudaugi;

? lēja papīru;

?no rudzu miltiem gatavoja uzpūteni (mmm…tik neparasti un gardi);

? gatavoja crio saldējumu;

?darbojās radošās darbnīcās un veidoja krāsainus taureņus un koka cilvēciņus “sticksonus”.

Tā caur aktivitātēm, sadzīvi un spēlēm ikviens nometnieks mācījās sadarboties, atklāja savus talantus un attīstīja savu radošo domāšanu, un papildus šim visam ukraiņu bērni mācījās latviešu valodu, sajutās pieņemti un novērtēti. 

♥️Esam gandarīti par doto iespēju un paveikto darbiņu, par mūsu ieguldījumu sniegt ikvienam, bet īpaši- mazajām ukraiņu bērnu sirsniņām pozitīvas emocijas, prieku un jaunu pieredzi, kaut vai par to- kas ir “nometne”.

?Paldies Ogres novada pašvaldība un VISC par atbalstu šīs nometnes rīkošanā.