2023.gada sezonas noslēdzošā nometne augustā tika aizvadīta ar neaizmirstiem notikumiem.

Kā jau ierasts, viss sākas ar iepazīšanos un komandu veidojošām aktivitātēm, un turpinās ar daudziem aizraujošiem notikumiem.

Dalībniekiem bija iespēja:

✔️orientēties pilsētvidē “Misija Ogre”;

✔️satikt senās cīņas meistaru Edgaru un vērot paraugdemonstrējumus ar cirvja un šķēpa mešanu mērķī, to visu pamēģināt pašiem;

✔️iepazīt arheoloģiju un senās amatu prasmes: dzelzs kalšana, bronzas liešana, tostarp pašiem izkalt īstu naglu;

✔️darboties ar koku un dažādiem darbarīkiem, tā pārbaudot ne tikai savu spēku, bet arī trenējot savu pacietību un precizitāti.

Tomēr šis nometnes nedēļas lielākais notikums bija štābiņu būvniecība. Viss sākas ar katras komandas būvniecības plānošanas sapulci, skiču zīmēšanu un vietas uzvēli, lai nākamajās dienās jau ķertos klāt pie būvniecības darbiem:

✔️tiek “ielikti” pamati un izveidotas sienas;

✔️savākti materiāli sienu “izbūvei” un “austas” sienas;

✔️gatavotas un izvietotas dekorācijas;

✔️sakopta un piekārtota štābiņa apkārtne, lai viss pa smuko un nometnes 5.dienā 3 štābiņi tiek nodoti ekspluatācijā.

Ceturtdienas vakarā nometnes pedagogu palīgi- jaunieši ir sagatavojuši nakts piedzīvojumu trasi un, iestājoties tumsai, nometnieki dodas asu izjūtu piedzīvojumā. Kāds arī ir tik drosmīgs, ka pēc visa piedzīvotā un lietus plūdiem-paliek pa nakti teltī – vēsā mierā un saldā miegā.

Noslēguma dienā jau visi ir mazliet paguruši, bet tik un tā ir prieks uzcept pašu gardāko picu un pateikt visiem labus vārdus…un tad jau gaidīt nākamo gadu ar vēl aizraujošāku nometni un jauniem draugiem.