Mentorings jauniešiem – kā tas strādā?

Jaunieši, kuri nonākuši kādas būtiskas izvēles priekšā, ir neizpratnē par savas attīstības perspektīvām vai nespēj tikt galā ar kādu savas dzīves situāciju, var censties rast risinājumu dažādos veidos. Tā, piemēram, dažs var pūlēties rast atbildes, izmantojot sev pieejamos resursus.

Taču, ja jaunietim trūkst pārliecības par sevi, cits var arī noslēgties. Šāda strupceļa sajūta būtiski ietekmē jaunieša mentālo pašsajūtu un, ikdienā krājoties šādām situācijām, tās var atstāt sekas uz pašvērtējumu arī pieaugušā vecumā.

Dažkārt padomi, kas nāk no vecākiem vai skolotājiem, lai cik vērtīgi, jaunietim var likt justies neērti. Vēl jo vairāk – ņemot vērā biežo saskarsmi, nereti viņš tajos var nemaz neieklausīsies.

Kādēļ izvēlēties mentoru?

  • Mentors ir neitrāla, situācijā neiesaistīta persona;
  • Mentors jaunietim uzdos pareizos jautājumus, lai viņš nonāktu pie savām atbildēm;
  • Profesionālim ir pieredze darbā ar problēmsituāciju risināšanu.

Vai vēlies palīdzēt jaunietim piedzīvot apzinātas un pārdomātas izvēles? Ienāc https://talantukalve.com/ziedo/, un ziedo jaunieša izaugsmei un palīdzi radīt jaunu skatījumu uz sevi un dažādām dzīves situācijām!

Ieraksts tapis projekta “START UP 1.0” ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EZZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”