Biedrība “Talantu kalve” uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņu Ogres novada jauniešu izaugsmes veicināšanai. Rūpēs par jauniešu iespēju vairošanu, kā arī prasmju un talantu attīstīšanu, ziedot var ikviens – uzņēmēji, organizācijas un arī privātpersonas. Visi gūtie līdzekļi tiks novirzīti mentoringam un pilnveides programmām jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Biedrības mājaslapā https://talantukalve.com/ziedo iespējams veikt vienreizēju ziedojumu, kā arī pieslēgt ikmēneša maksājumu ilgtermiņa atbalstam.

“Viena no cilvēka pamatvajadzībām ir būt atbalstošā vidē, spēt piepildīt savu potenciālu un attīstīties. Taču reti kad mēs aizdomājamies – patiesībā, mūsu katra interesēs ir rūpēties par to, lai to spētu piedzīvot arī ikviens mūsu līdzcilvēks. Īpaši jaunieši, kuri pavisam drīz pārņems mūsu iesākto darbu medicīnā, zinātnē, valsts pārvaldībā un citās jomās, kas vienlaikus būtiski ietekmēs mūsu pašu nākotni. Laikā, kad ikviens cenšas iedegt gaismu savā sirdī, mēs aicinām padomāt par mūsu nākotnes vērtībām un potenciālu. Minimālā ziedojuma summa jauniešu izaugsmei ir 5 EUR, kas, ja tā padomā, ir cena par 2 kafijām. Tāds nieks, kas kādam nozīmē ikdienību, taču kādam citam, savukārt, var būtiski uzlabot dzīvi,” aicina Iveta Žugre, biedrības valdes priekšsēdētāja.

Kā norāda biedrības vadītāja, pieredze liecina, ka vairums jauniešu, kas līdz šim uzturējušies motivējošā un atbalstošā vidē, spēj savu potenciālu apzināties, uzņemties atbildību par savām nākotnes iecerēm un rīkoties. Taču dažkārt mentoringa sesijas un neformālās izglītības nodarbības jaunietim dod otro elpu – palīdz gūt jaunu skatu uz sevi, uz dažādām dzīves situācijām, kā arī ļauj izprast savus mērķus, vērtības, karjeras izvēles potenciālu, izkļūt no destruktīvām attiecībām un pat pārtraukt atkarības. Šīs noderīgās, ikdienas praksē izmantojamās zināšanas ļauj jauniešiem veikt pārdomātas un apzinātas dzīves izvēles, kas, savukārt, palīdzēs mums pašiem piedzīvot drošāku un ilgtspējīgāku nākotni.

Organizējot jauniešiem apmācības, nometnes, saliedēšanās pasākumus, kā arī citas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes, biedrībai vien 2 gadu laikā izdevies pulcēt aptuveni 600 jauniešus. Īstenojot 9 projektus, aktivitātēs piedalījušies arī jaunieši, kuri nāk no ekonomiski vai sociāli nelabvēlīgiem apstākļiem, ar grūtībām apgūst mācību vielu vai arī piedzīvo ģeogrāfiskus šķēršļus, saskaras ar grūtībām atšķirīgās kultūras vai valodas dēļ. Šī gada vasarā nometnē piedalījušies arī 16 bērni no Ukrainas.

Lai spēcinātu biedrības kapacitāti, veicinātu jauniešu līdzdalību un vairotu interešu aizstāvību Ogres novadā, biedrība “Talantu kalve” īsteno projektu “START UP 1.0”. Tā ietvaros paredzēts vairot biedrības atpazīstamību, izvirzīt ilgtermiņa mērķus, kā arī sekmēt biedrības finansiālo neatkarību. Projekta ietvaros uzsāktās ziedojumu kampaņas mērķis ir līdz 2023.gada 30. aprīlim savākt vismaz 2000 EUR.

Preses relīze ir tapusi projekta  “START UP 1.0” ietvaros, ko pilnībā finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentus programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.